1
Subota 30.04.2011.
16:58 >> 19:08h

Partizan siguran u Jagodini, Vojvodina bolja od Rada

Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima ekipu Jagodine rezultatom 2:0 u meču 25. kola Superlige Srbije, a identičnim rezultatom je Vojvodina slavila protiv Rada u Novom Sadu.

Krstajić je postigao prvi gol ove sezone u JSL

Partizan je poveo u osmom minutu golom Mladena Krstajića. Babović je odlično izveo korner sa desne strane, a kapiten crno-belih je bio najviši u skoku i glavom pogodio mrežu Jagodinaca. Do kraja prvog dela meča obe ekipe su propustile po nekoliko šansi, ali promene rezutlata nije bilo.

Slična igra viđena je i u drugom delu meča, a posle nekoliko propuštenih prilika na obe strane Partizan je postigao još jedan gol. Strelac je bio Prins Tejgo u 73. minutu. Babović je posle odličnog prodora poslao loptu u prazan prostor, a Tejgo je prevario Šimića i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Smedereva osvojili su bodove u neizvesnoj utakmici sa gostima sa Karaburme. Domaći su trijumfovali rezultatom 1:0, a meč može da dobije prelaznu ocenu samo za prikazano u drugih 45 minuta. Jedini gol je postignut u 52. minutu, kada je Stojanović posle asistencije Ćerana uspeo da savlada Šaranova.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu ekipu Rada rezultatom 2:0 u meču 25. kolu Superlige Srbije. Golove za Novosađane postigli su Stevanović u 60. i Antvi u 90. minutu. Vojvodina je ovim trijumfom obezbedila najmanje treću poziciju u domaćem šampionatu, koje naredne sezone vodi u evropska klupska takmičenja.

Borac je u Subotici nadigrao Spartak 2:1. Pogotke za goste dali su Petronijević u 35. i Damjanović u 52. Jedini strelac za domaći tim bio je Vukajlija u 39. minutu.

Inđija je u Beogradu savladala Čukarički 2:1, dok je Sloboda PS pobedila BSK 1:0. Javor je u Ivanjici savladao Metalac 1:0. U nedelju igraju Crvena zvezda i Hajduk.

Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 65 bodova, dok Crvena zvezda i Vojvodina imaju po 59.