1
Subota 23.04.2011.
15:44 >> 21:27h

Ernandez slomio Everton

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Everton minimalnim rezultatom 1:0 i tako se dodatno približili rekordnoj 19. tituli šampiona Engleske.

Ponovo odlučio pobednika

Gol odluke postigao je Ćićarito Ernandez u 84. minutu glavom, nakon centaršuta Andersona. Meksikanac je tako doneo ogromna tri boda ekipi Aleksa Fergusona, koja sada ima čak devet bodova više od najbližih pratioca Čelsija i Arsenala, koji će svoje utakmice odigranije kasnije danas.

Everton je uspeo da se disciplinovano brani većim delom utakmice, ali je odbrana "karamela" popustila u samo jednom momentu, što je bilo dovoljno da Junajted trijumfuje i približi se tituli.

U ostalim subotnjim mečevima veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je ekipa Sanderlenda koja je nadigrala direktnog rivala Vigan sa 4:2, dok je važne bodove ispustio Vulverhempton, koji je uprkos ranom vođstvu osvojio samo jedan bod protiv gostujućeg Fulama 1:1. Flečer je pogodio u 22. minutu, ali je Džonson izjednačio u 80. minutu meča.

Totenhem je priredio neprijatno iznenađenje svojim navijačima na "Vajt Hart Lejnu",  jer je ispustio pobedu protiv VBA 2:2, a nerešeno je odigrala i Aston Vila i to na "Vila Parku" protiv Stouka 1:1.

Ubedljivu pobedu ostvario je Liverpul koji je "petardom" ispratio Birmingem 5:0. Tri gola postigao je Maksi Rodrigez, a po jedan su dali Dirk Kajt i Džo Kol.

Mančester Junajted je ostao na prvom mestu sa 73 boda, dok je na drugoj poziciji ekipa Čelsija koja je nakon trijumfa nad Vest Hemom 3:0, skupila 67 bodova.

Golove za ekipu sa Stamford bridža postigli su Frenk Lampard u 44, Fernado Tores u 84. i Floran Maluda u 90. minutu. Tores je postigao prvi gol u dresu Čelsija od kako je u januarskom prelaznom roku pojačao londonski klub.