0
Subota 02.04.2011.
17:44 >> 20:42h

Nova pobeda Dortmunda, Bajern jedva

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda nastavili su put ka šampionskoj titulu, nakon još jedne sjajne igre i ubedljive pobede u derbiju nad Hanoverom rezultatom 4:1.

Dva gola Lukasa Bariosa

Posle prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, Abdelaue je u 57. minutu šokirao domaće navijače, ali je samo dva minuta kasnije Mario Gece doneo izjednačenje.

U nastavku susreta Lukas Barios sa dva gola i Kevin Groskrojc doneli su laganu pobedu "milionerima", koji su tako zadržali prednost od sedam bodova u odnosu na Bajer iz Leverkuzena, koji je minimalno trijumfovao u Kajzerslauternu rezultatom 1:0, pogotkom Sidnija Sama u 74. minutu.

Bajern je u Minhenu jedva savladao davljenika Borusiju iz Menhengladbaha sa 1:0, golom Arjena Robena u 78. minutu i tako došao do željenog trećeg mesta koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Dva velikana nemačkog fudbala, Verder i Štutgart, odigrali su nerešeno 1:1 i tako ostali na pozicijama daleko od zone ispadanja.

Majnc i Frajburg odigrali su 1:1, pa su domaći tako sve dalje od plasmana u evropska takmičenja naredne sezone.