1
Nedelja 20.03.2011.
16:48 >> 19:49h

Sjajan gol Suareza, pobede Liverpula i Čelsija

Fudbaleri Liverpula pobedili su Sanderlend na gostovanju rezultatom 0:2, dok je Čelsi u derbiju 30. kola Premijer lige savladao Mančester Siti rezultatom 2:0.

Postigao fantastičan gol - Luis Suarez

Susret između Sanderlenda i Liverpula 0:2, obeležila su dva detalja, a oba kod postignutih golova "crvenih". Najpre je u 33. minutu dosuđen kontroverzan penal za goste, nakon prekršaja Mensaha nad Spiringom. Čini se da je faul bio van kaznenog prostora, ali sudija je bio neumoljiv, kao i Dirk Kujt sa bele tačke.

Konačan rezultat postavio je Urugavajac Luis Suarez, spektakularnim golom iz "mrtvog ugla" u 77. minutu. Napadač je primio loptu iz auta, oslobodio se jednog igrača, a onda iz skoro nemoguće situacije matirao golmana Minjolea za konačnih 2:0.

Liverpul se približio Totenhemu na petom mestu, na samo četiri boda, ali i utakmicom više, dok je Sanderlend sve dalje od evrokupova, pošto im je ovo bila četvrta utakmica bez pobede u šampionatu.

Prvi je i dalje Mančester Junajted koji je u subotu pobedio Bolton golom Dmitra Berbatova, dok je Arsenal nakon remija na gostovanju VBA 2:2, ostao drugi na tabeli.

Slomio otpor gostiju - David Luiz

Treći na tabeli posle ovog kola je Čelsi koji je u derbiju 30. kola pobedio Mančester Siti sa 2:0, čime ga je preskočio na tabeli i vratio se u šampionsku trku.

Vodeći gol za "plavce" postigao je David Luiz glavom u 78. minutu nakon centaršuta, a da ga izblokira zakasnio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov. U finišu utakmice, Brazilac Ramireš je nakon sjajnog solo prodora postavio konačan rezultat.

Treba reći da je Čelsi zasluženo stigao do pobede, jer je celim tokom susreta bio bolji tim. U prvom poluvremenu ekipa je propustila nekoliko izglednih prilika, pre svih Maluda i Kalu.

Ovaj trijumf ostavlja Čelsi u trci za šampionskom titulom. Iako imaju devet bodova manje od lidera Mančester junajteda ne treba zaboraviti da Čelsi ima utakmicu manje, kao i međusobni duel sa Junajtedom, pa bi ta prednost eventualno mogla da se smanji na samo tri boda.

Sa druge strane, Mančester siti je ovim porazom čini se i definitivno ostao bez ikakvih izgleda da osvojio šampionat, pa će cilj ekipe Roberta Manćinija biti da do kraja sezone zadrži plasman među četiri najbolja i plasira se u Ligu šampiona.