0
Četvrtak 17.03.2011.
21:06 >> 23:19h

Kolarov strelac, ispali Siti i Liverpul

Posle revanš mečeva osmine finala Lige Evrope, plasman među osam najboljih ekipa izborili su Dinamo iz Kijeva uprkos porazu od Sitija 1:0, Benfika, Spartak iz Moskve i holandski Tvente. Prošla je i Braga koja je izbacila Liverpul 0:0, Viljareal, Porto i PSV Ajndhoven koji je trijumfovao protiv Rendžersa u Glazgovu 0:1.

Kolarov postigao jedini gol na meču, ali Siti nije mogao dalje sa 10 igrača

Fudbaleri Dinama iz Kijeva plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, iako su večeras u gostima poraženi od ekipe Mančester sitija rezultatom 1:0 u revanš meču osmine finala ovog takmičenja. Dinamo je prošao dalje, pošto je pobedio u prvom meču rezultatom 2:0.

Jedini gol na večerašnjem meču postigao je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov u 39. minutu. Domaći su meč završili sa 10 igrača, pošto je Mario Baloteli isključen u 36. minutu.

PSŽ i Benfika igrali su 1:1 u revanš meču osmine finala Life Evrope, ali je portugalski klub prošao dalje, pošto je u prvom duelu slavio s 2:1. Benfika je povela u večerašnjem meču golom Gaitana u 27. minutu, a izjednačio je Bodmer u 35.

Spartak je u Moskvi pobedio Ajaks 3:0 golovima Kombarova u 21, Velitona u 31. i Aleksa u 54. minutu. Moskovljani su i u prvom duelu slavili s 1:0.

Tvente je u Rusiji na gostovanju Zenita poražen 2:0, ali je prošao dalje, pošto je pobedio u prvoj utakmici 3:0. Golove za Zenit u večerašnjem meču postigli su Širokov u 16. i Keržakov u 37. Za domaći tim igrali su srpski reprezentativci Danko Lazović i Aleksandar Luković.

Strelac gola u Portu - Zoran Tošić

Porto je na svom terenu savladao moskovski CSKA rezultatom 2:1, a portugalski klub je i u prvom duel slavio s 1:0. Golove za Porto postigli su Hulk u drugom i Guarin u 24. minutu. Jedini strelac za goste bio je srpski reprezentativac Zoran Tošić u 29. minutu.

Liverpul i Braga igrali su na Enfildu bez golova, ali je portugalski klub izborio četvrtfinale LE pošto je u prvom meču pobedio sa penala 1:0.

PSV je u Glazgovu pobedio Rendžers 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Lens u 14. minutu. U prvom susretu nije bilo golova.

Viljareal je u Španiji savladao Leverkuzen 2:1. Španski klub je ostvario dvostruku pobedu, pošto je i u prvoj utakmici slavio s 3:2. Pogotke za Viljareal u večerašnjem meču postigli su Kazorla u 33. i Rosi u 61. minutu, dok je jedini strelac za goste bio Rodrigez (autogol) u 82. minutu.

Žreb četvrtfinala Lige Evrope biće održan 18. marta.