0
Četvrtak 10.03.2011.
21:21 >> 23:51h

LE: Poraz Liverpula i Mančester Sitija

U prvim mečevima 1/8 finala Lige Evrope Braga je slavila protiv Liverpula 1:0, a istim rezultatom Porto je trijumfovao protiv CSKA u Moskvi, dok je Viljareal ostvario podvig na gostovanju u Leverkuzenu sa 2:3. Mančester Siti je poražen od Dinama u Kijevu 2:0, Spartak je trijumfovao u Amsterdamu 0:1, dok je Tvente razbio Zenita 3:0.

Braga srušila Liverpul sa bele tačke

Fudbaleri Brage ostvarili su minimalnu pobedu nad Liverpulom 1:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Jedini gol na meču postigao je Alan sa penala u 18. minutu, a nakon prekršaja Kirjakosa u kaznenom prostoru gostiju nad Kakom.

'Crveni' su mogli da dođu bar do izjednačenja, ali u nekoliko navrata Kerol i Kujt nisu bili precizni u završnicama akcija.

CSKA je poražen, ali i nadigran u Moskvi od Porta sa 0:1. Gol za portugalskog šampiona postigao je Kolumbijac Fredi Guarin u 70. minutu. Samo pet minuta posle toga trener "armejaca" Leonid Slutskij u igru je umesto Kesijuka Honde uveo Zorana Tošića, ali do promene rezultata nije došlo.

Viljareal, čini se, najbliži prolasku u četvrtfinale nakon što je pobedio Bajer u Leverkuzenu rezultatom 2:3. Imali su domaći prednost golom Kadleca, međutim preokret su doneli Rosi i Nilmar. Novo izjednačenje doneo je Kastro, ali je Nilmar u poslednjim trenucima utakmice drugim golom na meču doneo pobedu ekipi sa 'Madrigala'.

Fudbaleri kijevskog Dinama stekli su dva gola prednosti u odnosu na skupoceni Mančester siti. Iskusni Andrej Ševčenko je u 25. minutu je doneo prednosti Kijevljanima, koju je duplirao pred revanš Gusev prelepim golom u 77. minutu.

Posao pred revanš je praktično završio Tvente koji je u Enšedeu pregazio favorizovani Zenit 3:0. Dvostruki strelac bio je De Jong, a jedan je dao Landzat.

Drugi holandski predstavnik Ajaks, neprijatno je iznenadio domaće navijače, pošto je na Amsterdam areni minimalno poražen od moskovskog Spartaka 0:1, golom Aleksa u 57. minutu, i imaće težak zadatak u revanšu u Moskvi kroz sedam dana.

U uzbudljivom susretu u Lisabonu, Benfika je golovima Pereire i Jare preokrenula rezultat protiv Pari Sen Žermena i stigla do minimalne prednosti pred revanš u Parizu (2:1). Jedini gol za 'svece' postigao je Lujindula.