0
Subota 05.03.2011.
15:00 >> 20:36h

Partizan slavio u Inđiji, a Voša u Jagodini

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u 16. kolu Jelen super lige protiv domaće Inđije rezultatom 3:1 (1:1), a Vojvodina je pobedila Jagodinu sa 2:1.

Princ Tejgo

Kao što je i bilo očekivano crno-beli su bez većih problema odneli sva tri boda iz Inđije, a Princ Tejgo je sa dva gola bio i najistakmitiji pojedinac Partizana, dok se u listu strelaca upisao i Ilijev, a gol za domaćina postigao je Davidov.

Na izuzetno lošem terenu u Inđiji crno-beli su poveli u 12. minutu, kada je grešku golmana Dragoslava Poleksića iskoristio Prins Tejgo i sa par metara smestio loptu u praznu mrežu. Prvo poluvreme obeležila je velika borba na sredini terena, ali i niz nepreciznih dodavanja i proklizavanja igrača po blatu.

Prvi i jedini ozbiljniji napada Inđija je iskoristila i došla do izjednačenja. Igrao se 31. minut, kada je posle jedne ubačene lopte došlo do nesporazuma golmana Vladimira Stojkovića i Saše Ilića, a to je iskoristio Milan Davidov i postigao gol.

Najbolju priliku do kraja poluvremena imao je Partizan u 44. minutu, kada je Tejgo izbio sam ispred golmana Poleksića, ali je šutirao visoko pored gola.

Do nove prednosti Partizan je došao u 50. minutu, kada je posle dodavanja Zvonimira Vukića, Ivica Iliev pogodio mrežu udarcem sa 16 metara. Pobedu crno-belih potvrdio je reprezentativac Gane, Tejgo u 63. minutu, kada je glavom postigao svoj drugi pogaodak na utakmici.

Stanojević zadovoljan pobedom i igrom

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe u Indjiji, a pohvalio je čelnike Indjije koji su sačuvali teren za meč.

"Zadovoljan sam pobedom. Prva utakmica je uvek najteža, pogotovo što znamo kakvi su teški tereni. Nastavili smo u ritmu od tri gola po utakmici. Zahvaljujemo Indjiji što je uradila sve da pripremi adekvatne uslove. Oni sami nisu trenirali na svom terenu, već u balonu kako bi sačuvali teren. Nisam zadovoljan time što lako primamo gol, iz jedne šanse. Nisam mislio da će Tejgo već na prvoj utakmici uzvratiti poverenje golovima. Međutim, ne volim da njega porede s Kleom, jer svaki od njih ima svoje kvalitete", rekao je Stanojević.

Junak meča i dvostruki strelac Prins Tejgo skromno je istakao posle meča da je najbitnija pobeda tima.

"Imali smo težak teren, prva je utakmica, sve je to uticalo na nas. Zadovoljan sam svojom igrom i sa dva postignuta gola, ali mi je mnogo draže što je Partizan pobedio. Računa se timski uspeh, ja sam tu da pomognem koliko mogu", rekao je Ganac.

Kuriozitet je da su novom napadaču Partizana navijači tokom dobrog dela drugog poluvremena skandirali i pevali pesme, iako mu je ovo bio tek prvi meč u crno-belom dresu.

Vojvodina je na gostovanju kod Jagodine povela u 30. minutu golom Gruzijca Đorđija Merebašvilija iz penala. Radost gostiju iz Novog Sada trajala je samo do 34. minutu, kada je Dejan Đenić postigao izjednačujući pogodak.

Epitet favorita i kandidata za titulu Vojvodina je ipak potvrdila u završnici utakmice, pošto je Brana Ilić u 74. minutu postigao pobedonosni gol.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Smederevo minimalnim rezultatom 1:0 i tako trijumfom obeležili zvaničan debi na klupi novog trenera Roberta Prosinečkog.

Fudbaleri Rada su ubedljivom pobedom nad Čukaričkim od 3:0 došli do devete prvenstvene pobede i sigurno stoje na četvrtom mestu Super lige sa 31 poenom.

Metalac je slavio nad OFK Beogradom rzultatom 2:0, a strelac oba gola bio je Gojak.