0
Utorak 22.02.2011.
23:03

LŠ: Remi u Lionu, pobeda Čelsija

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona Čelsi je sa dva gola Nikolasa Anelke trijumfovao na gostovanju Kopenhagenu 0:2, dok je Lion na svom "Žerlanu" odigrao nerešeno sa madridskim Realom 1:1.

Zabio gol "svojima" u prvom minutu po ulasku u igru - Karim Benzema

Fudbaleri Olimpika iz Liona i madridskog Reala igrali su večeras bez pobednika, 1:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Real je poveo golom Karima Benzeme u 65. minutu, a izjednačio je Bafetimbi Gomis u 83.

Lion i Real igrali su 1:1, a na ovom meču moglo je da bude još golova. Obe ekipe ušle su agresivno u meč, a domaći su bili bolji rival u prvih 30 minuta utakmice. Gomis i Kris zapretili su Kasiljasu u 15. minutu, a u 24. iz daljine je pokušao i Kalstrom, ali nije bilo opasnosti po gol Kasiljasa. Ronaldo je u 30. minutu pokušao iz slobodnog udarca, ali je Loris bio siguran.

Lion je propustio priliku da povede u 34. minutu. Domaći su izveli kontru, Bastos je odlično centrirao, ali Gomis nije uspeo da savlada golmana Real. Bastos je u 40. minutu sa oko 18 metara izveo slobodan udaraca, ali je Kasiljas bio siguran. Do kraja prvog dela meča nije bilo golova.

Real je zaigrao angažovanije u drugom poluvremenu, a gosti prvu šansu imali u 48. minutu. Ronaldo je iz slobodnog udarca pogodio stativu. Samo minut kasnije Ozil je izveo korner, a Ramos je glavom odlično šutirao, ali je lopta završila na prečki.

Real je došao do vođstva u 65. minutu. Benzema je dobio loptu od Ozila, a on je uspeo da prevari golmana Lorisa i da je smesti u mrežu.

Lion je do kraja meča zaigrao angažovanije, a domaći su izjednačili u 83. minutu. Pjanić je izveo slobodan udarac, a Kris je loptu prebacio loptu do Gomisa, koji je pogodio mrežu Kasiljasa. Do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Dva komada Nikolasa Anelke

Čelsi je u gostima bio bolji od Kopenhagena rezultatom 2:0. Oba pogotka za londonski klub postigao je Nikolas Anelka u 18. i 55. minutu. Za goste je igrao srpski fudbaler Branislav Ivanović.

Čelsi je opravdao ulogu favorita protiv Kopenhagena. Gosti su u vođstvo došli u 17. minutu. Gronkjer je izgubio loptu na svojoj polovini terena. Anelka je povukao loptu do protivničkog šensnaesterca, a onda prizemnim udarcem pogodio gol rivala.

Anelka je ponovo imao šansu u 33. minutu, ali je njegov šut odbranio golman Kopenhagena. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Danski šampion je bio bolji rival na početku drugog dela meča, a domaći su u 52. minutu propustili priliku da izjednače preko Vendta koji je pokušao da lobuje Čeha.

Samo tri minuta kasnije novi gol za Čelsi. Lampard je odlično proigrao Anelku, koji je iskosa pogodio mrežu domaćina. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, a igralo se uglavnom na sredini terena.

Revanš mečevi biće odigrani 16. marta.

CSKA izborio osminu finala Lige Evrope

Fudbaleri moskovskog CSKA plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

CSKA je večeras igrao bez pobednika, 1:1 sa grčkim PAOK-om u revanš meču šesnaestine finala Lige Evrope. Ruski klub je prošao dalje pošto je u prvom meču slavio s 1:0.

Gosti su poveli golom Muslimovića u 67. minutu, ali su domaći izjednačili u 80. preko Ignaševiča. Prethodno Vanger Lov nije iskoristio penal. Za domaći tim igrao je Zoran Tošić koji je bio asistent kod gola, dok je za goste nastupio Vladimir Ivić.