0
Subota 19.02.2011.
22:14

Real pobedio Levante i prišao Barsi na dva boda

Fudbaleri Reala iz Madrida rutinski su na svom "Santjago Bernabeu" savladali ekipu Levantea rezultatom 2:0 (2:0) u 24. kolu španske Primere.

Karim Benzema

Golove za ekipu Žozea Murinja postigli su Karim Benzema u 7. i Rikardo Karvaljo u 41. minutu, pa sada Real zaostaje samo dva boda za vodećom Barselonom.

Trijumf domaćina nagovešten je već posle šest minuta igre. kada je Anhel Di Marija promešao maltene kompletnu odbranu gostiju, a onda uposlio Benzemu, koji iz prve šalje loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavljen je u finišu prvog poluvremena. Ronaldo je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, šutirao direktno na gol, a pred gol linijom gostiju našao se Rikardo Karvaljo koji je sproveo loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Sporting iz Hihona je posle remija u prošlom kolu sa Barselonom, uspeo večeras da ostane neporažen protiv još jednog favorita, Valensije, sa kojom je u gostima odigrao bez golova.

U poslednjem meču dana Atletiko Madrid je pobedio na gostovanju Saragosi minimalnim rezultatom, a jedini pogodak na meču postigao je Kun Aguero u 66. minutu.

Real sada ima 60 bodova, samo dva manje od lidera Barselona, koja u nedelju dočekuje nezgodni Atletik Bilbao. Valensija je treća sa 48 poena, a Viljareal bi u nedelju mogao da se izjednači sa "slepim miševima" ako pobedi Malagu.