0
Četvrtak 17.02.2011.
23:33

LE: Porto vladao Seviljom, Bajer i Ajaks ubedljivi

U prvim mečevima osmine finala Lige Evrope ekipa Porta trijumfovala u Sevilji 1:2, Benfika napravila preokret protiv Štutgarta 2:1, Ajaks odvalio na gostovanju Anderleht 0:3, a Leverkuzen ekipu Metalista 0:4. Liverpul odigrao bez golova na gostovanju Sparti, a isti epilog imao i meč Napolija i Viljareala.

Zdravko Kuzmanović bio u startnoj postavi Štutgarta

Benfika je u Lisabonu preokretom došla do teške pobede nad Štutgartom - 2:1. Vodili su gosti od 21. minuta sjajnim golom Martina Harnika, ali su domaći fudbaleri preko napadača Kardoza u 70. i Hare u 82. minutu došli do željenog trijumfa. "Švabe" su mogle do pozitivnijeg ishoda, ali je Elson pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Ajaksa ubedljivo su savladali Anderleht u Briselu 3:0 u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope i praktično obezbedili plasman u narednu rundu. Aldervajerld je doveo "kopljanike" u prednost tokom prvog poluvremena, dok su u nastavku domaćina dotukli Eriksen i El Hamdaui. Rezultat je možda mogao biti drugačiji da je Vasilevski u 55. minutu kod rezultata 0:1 iskoristio penal.

Fudbaleri Portoa pobedili su Sevilju 2:1 na "Sančez Pizhuanu" u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope. U sjajnom meču u drugom poluvremenu, Rolando je u 58. minutu doneo prednost gostima, a Kanute je izjednačio u 66. Ipak, veliku pobedu Portu doneo je rezervista Gurain pet minuta pre kraja.

Moskovski Spartak je načinio veliki preokret u Bazelu, gde je i pored minusa od 2:0 na kraju slavio 2:3. Fraj u 37. i Štreler u 42. minutu doneli su veliku prednost Bazelu, koju su u nastavku neutralizovali Kumbarov, Dzijuba i Ananidze u poslednjim trenucima meča.

Pobedu u gostima odneo je i drugi moskovski tim, CSKA, koji je preko Necida slavio nad PAOK u Solunu 1:0, dok je treći ruski tim Zenit doživeo poraz i to protiv Jang Bojsa sa 2:1.

PSV Ajndhoven je stigao veliku prednost Lila i završio nerešeno 2:2, dok je sličan epilog imao i meč Sportinga koji je u Glazgovu odigrao 1:1 protiv Rendžersa.

Liverpul odigrao bez golova u Pragu

Evropski debi menadžera Liverpula Kenija Dalgliša protekao bez golova na gostovanju Sparti iz Praga, a istim rezultatom završen je i meč Napiloja i Viljareala.

Kijevski Dinamo je maltene rešio pitanje prolaska u osminu finala trijumfom nad Bešiktašom u Istanbulu 4:1, golovima Vukojevića, Ševčenka, Alije i Guseva sa penala, dok je počasni gol za Turke delo Kvarežme.

Leh je u Poznanju savladao Bragu 1:0, dok je BATE Borisov u poslednjim trenucima ispustio prednost protiv Pari Sen Žermena 2:2.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pregazili su Metalist u Harkovu rezultatom 4:0 (1:0), a ranije danas, Tvente je u Moskvi savladao Rubin 2:0, dok su u utorak igrali u Solunu Aris i Mančester siti bez golova (0:0).