0
Sreda 09.02.2011.
23:28

Italija nerešeno, Englezi pobedili Dance, a Francuzi Brazilce

Najveći rivali Srbije za plasman na Evropsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj 2012. godine nisu ostvarili zapažene rezulate u prijateljskim utakmicama odigranim širom Evrope u sredu uveče.

U "derbiju", Nemačka je protiv Italije na domaćem terenu imala vođstvo od 19. minuta preko Miroslava Klosea, ali su uporni "azuri" uspeli da izjednače pred kraj meča, kada je u 83. minutu precizan bio Danijele De Rosi.

Severna Irska pretrpela je debakl u duelu sa Škotskom sa 3:0 u okviru ostrvskog "Karling kupa nacija". Golove za Škote dali su Miler u 19., Mekartur u 32. i Komons u 51. minutu.

Estonija u Beleku u Turskoj odigrala nerešeno 2:2 (1:1) sa Bugarima, na čijem je meču dosuđeno čak četiri penala (po dva sa obe strane), što se ne pamti u novijoj fudbalskoj istoriji. Oba puta za Estonce sa "bele tačke" precizan je bio Vasiljev, a na drugoj strani mu se istom merom revanširao Popov.

Jedini uspeh ostvarila je Slovenija, koja je u Tirani pobedila Albaniju sa 2:1 i to golom Zlatka Dediča iz penala u 90. minutu. "Zmajčeke" je u vođstvo doveo Milivoje Novaković u 24. minutu, a izjednačio je Ervin Balku u 62.

Inače, Italija u kvalifikacionoj grupi C za odlazak na EURO 2012 vodi sa 10 bodova iz četiri meča. Slovenija je sakupila 7, Estonija 6, S. Irska ima 5 i meč manje, a Srbija 4.

Fudbaleri Engleske savladali su Dansku rezutatom 2:1 (1:1) u prijateljskom meču u Kopenhagenu. Livepulov bek Danijel Ager doveo je domaćina u vođstvo u osmom minutu, ali je napadač Aston Vile Daren Bent uspeo da izjednači samo dva minuta kasnije. Drugi član Aston Vile, Ešli Jang doneo je pobedu ekipi Fabija Kapela 20 minuta pre kraja susreta i tako "gordom albionu" napravio dobru uvertiru pred meč kvalifikacija protiv Velsa u Kardifu.

Ukranija i Švedska su remizirali 1:1 (1:1) u meču odigranom u Nikoziji. Strelac za Ukrajice bio je Srbin sa ukrajinskim pasošem Marko Dević, i to sa penala u 19. minutu. Pre toga je Skandinavce u vođstvo doveo napadač Boltona Elmander. Istim rezultatom odigran je meč između Kipra i Rumunije, kao i Belgije i Finske, koju je poraza spasao Porokara u nadoknadi vremena.

Fudbaleri Argentine savladali su Portugal rezultatom 2:1 (1:1) u prijateljskom meču odigranom večeras u švajcarskoj Ženevi.

"Gaučosi" su prvi poveli preko napadača Reala iz Madrida Anhela Di Marije u 14. minuta, ali je njegov saigrač Kristijano Ronaldo uspeo da izjednači već u 21. minutu. Do 90. minuta nije bilo golova, a onda je dosuđen penal za Argentinu, koji je u pobedu pretvorio najbolji igrač planete, napadač Barselone Lajonel Mesi.

Još jedan napadač Reala proslavio se večeras u dresu nacionalnog tima. Francuska je pobedila Brazil sa 1:0 a pobednički gol dao je Karim Benzema u 54. minutu. Brazil je od 40. minuta igrao bez isključenog Ernandeza.

Posle dva ubedljiva poraza u prijateljskim mečevima (od Portugala 4:0, od Argentine 4:1), aktuelni svetki i evropski šampion, Španija, uspela je na domaćem terenu da slomi otpor Kolumbije pogotkom Davida Silve u 86. minutu.

Holandija nastavlja sa sjajnim partijama u prijateljskim mečevima, a ovaj put je golovima Snajdera, Huntelara i Kujta pobedila Austriju sa 3:1 (1:0). Počasni gol za Austriju dao je igrač srpskog porekla, Arnautović, takođe iz penala u 84. minutu.

Poljska je pogotkom Levandoskog u 19. minutu dobila Norvešku u meču odigranom u Portugalu, dok Švajcarska nije uspela da slomi otpor slabašne Malte (0:0).

Od zanimljivijih rezultata izdvajamo pobedu Grčke nad Kanadom od 1:0, kao sjajnu partiju Hrvatske, koja je bila ubedljiva protiv Češke sa 4:2. Dva gola je dao Kalinić, a po jedan Iličević i Eduardo.