1
Subota 05.02.2011.
17:25 >> 21:18h

Novaković srušio minhenski Bajern

Na mečevima 21. kola nemačke Bundes lige ekipa Kelna je sa dva gola Milivoja Novakovića zaustavila minhenski Bajern sa 3:2, Nirnberg je nadigrao Leverkuzen 1:0, Hanover je istim rezultatom ispratio Volfsburg, dok je Hofenhajm savladao Kajzerslautern rezultatom 3:2.

"Jarčevi" stigli i prestigli dva gola minusa protiv Bajerna

Fudbaleri Kelna pobedili su minhenski Bajern rezultatom 3:2 posle spektakularnog preokreta u 21. kolu Bundeslige.

Bavarci su nakon prvog dela vodili sa 0:2 golovima Gomeza u 22. i Altintopa u 43. minutu. Međutim, usledio je veliki preokret u drugom delu preko Klemensa u 55. i Novakovića, koji je golovima u 62. i 73. minutu doneo veliki trijumf "jarčevima".

Majnc je došao do prvog remija u sezoni u duelu sa Verderom - 1:1. Iako su domaći do poslednjih trenutaka vodili preko Širlea (19'), gosti iz Bremena su preko Pizara uspeli da u poslednjem minutu dođu do jednog boda.

Važan trijumf ostvario je Hanover protiv Volfsburga 1:0, kojim se ekipa sa severa Nemačke popela na četvrto mesto prvenstvene tabele.

Šansu da se ovakvim raspletom događaja osami na drugom mestu, propustio je Bajer iz Leverkuzena koji je minimalno poražen u Nirnbergu 1:0, golom Pinta već u 4. minutu.

Fudbaleri Štutgarta ostvarili su važnu pobedu protiv Borusije u Menhengladbahu rezultatom 3:2 i tako prepustili "fenjer" rivalu. Borusija je nakon prvih 45 minuta imala prednost od 2:0, golovima Dantea u 29. i De Kamarga u 31. minutu, ali su gosti preko Pogrebnjaka u 51. i Harnika u 56. minutu izjednačili. Konačnih 3:2 za "švabe" postavio je Gebhart sa penala u 88. minutu.

Štutgart sada ima 19 bodova i nalazi se na 17. mestu, dok je Menhengladbah prikovan za dno sa samo 16 bodova.

Hofenhajm je u takođe veoma uzbudljivom meču pobedio Kajzerslaturen sa 3:2, a pobedonosni gol postigao je Vedad Ibišević.

Prva je i dalje ekipa Dortmunda koja je u petak odigrala bez golova u derbiju protiv Šalkea, pa sada ima 51 bod, čak 12 više od drugoplasiranog Leverkuzena.