1
Utorak 25.01.2011.
23:18

Veliki preokret Mančestera u Blekpulu

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Blekpul na gostovanju rezultatom 2:3 (2:0) u zaostalom meču Premijer lige i tako došli na pet bodova prednosti u odnosu na Arsenal.

Sjajni Berbatov sa dva gola utišao domaću publiku u Blekpulu

Junajted je sjajnom igrom u drugom poluvremenu slomio domaći tim koji je nakon prvih 45 minuta imao 2:0, golovima Katkerta u 15. i Kempbela u 44. minutu.

Berbatov je najavio preokret u 72. minutu na dodavanje Flečera, a Ćićarito Ernandez, čiji je ulazak u igru umesto Runija doneo potrenu agresivnost u napadu, samo dva minuta kasnije je izjednačio.

Sva tri boda "crvenim đavolima" doneo je fenomenalni Bugarin Dmitar Berbatov samo dva minuta pre kraja, čime je došao do 19 golova u šampionatu na 20 odigranih utakmica.

U drugom meču, Aston Vila je pobedila Vigan 2:1, golovima Agbonlahora i Janga sa penala. Mekarti je samo ublačio poraz svom timu. Tim iz Birmingema je nakon drugog uzastopnog trijumfa došao do sredine tabele, tačnije 12. pozicije.

Arsenal u finalu Liga kupa

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u finale Liga kupa, pošto su večeras na "Emiratima" ubedljivo savladali Ipsvič 3:0 u revanš meču polufinala.

Ipsvič je prvi meč dobio minimalnim rezultatom 1:0, a večeras u revanšu je Niklas Bendtner u 61. minutu doneo prednost Arsenalu, koju je samo tri minuta kasnije uvećao Loran Košelni. Konačnih 3:0 postavio je Sesk Fabregas u 77. minutu.

Arsenal će se u finalu Liga kupa na Vembliju sastati sa pobednikom meča između Vest Hema i Birmingema, a revanš tog polufinala je na programu u sredu uveče. Vest Hem ima prednost iz prvog meča od 2:1.