0
Subota 28.11.2009.
17:09

Kleo zaustavio Zvezdu

Fudbaleri Partizana pobedili su u 137. večitom derbiju Crvenu zvezdu sa 2:1 (1:1). Strelci za Partizan su bili Dijara i Kleo dok je jedini gol za crveno-bele postigao Knežević autogolom.

Slavlje fudbalera Partizana nakon pobede nad večitim rivalom

Partizan se pobedom u 13. kolu Jelen Super lige nad večitim rivalom, primakao Crvenoj zvezdi na tabeli i sada crno-beli zaostaju svega jedan bod.

Partizan je poveo već u 4. minutu nakon prve akcije na derbiju, a strelac je bio Dijara. Isah je izgubio loptu na sredini terena, Moreira je povukao napad i  asistirao Kleu, a ovaj je ćušnuo loptu iskosa pored izletelog golmana Stamenkovića. Posle velike gužve, najbolje se snašao senegalski napadač koji je ugurao loptu u gol za 0:1.

Zvezda je samo deset minuta kasnije preko Lekić probala da izjednači, ali je napadač domaćih sa dvadeset metara bio neprecizan.

Igralo se dosta tvrdo, a nakvašen teren je dosta odmagao fudbalerima obe ekipe.

Crno-beli su u 37. minutu mogli da dupliraju prednost da je Ljajić sa deset metara bio precizniji. Kleo i Dijara su sjajno otvorili kontru, Senegalac je centrirao oštro na ivicu šesnaesterca, a Ljajić je promašio čitav gol. Samo dva minuta kasnije Ljajić je imao novu priliku, ali je ovoga puta njegov šut zaustavio golman Stamenković.

U jeku ofanzive Partizana, Crvena zvezda je došla do izjednačenja u 40. minutu. Lekić je centrirao sa ivice šesnaesterca, a loptu je u gol poslao defanzivac Partizana Srđa Knežević, koji je u skoku sa Jevtićem nehotice loptu poslao iza leđa Darka Božovića.

Drugo poluvreme je loše počelo po Partizan jer je Srđa Knežević već nakon dva minuta igre zaradio crveni karton.

Strelac autogola je namerno zgazio Lekića, dok je ovaj ležao, a njegov nesportski gest nije promakao Stankoviću, koji mu je bez dvoumljenja pokazao drugu javnu opomenu.

Usledio je nešto mirniji deo igre ali je Partizan ipak i sa igračem manje u 62. minutu preko Kleo ponovo došao do prednosti. Ljajić je u kontri lepo uposlio Klea, koji je po levoj strani došao do šesnaesterca i preciznim udarcem matirao Stamenkovića za 1:2.

Domaći fudbaleri su se dosta mučili i kao da se nije primećivao njihov igrač više, a dobru priliku u 71. minutu iz slobodnog udarca imao je Bogdanović, čiji je udarac prošao tik pored stative golmana gostiju.

Večiti derbi je u 75. minutu prekinuo glavni sudija Stanković jer su navijači Partizana zapalili stolice na južnoj tribini, nakon čega je glavni delilac pravde naložio da se ugasi vatra na jugu.

Nakon pauze koja je trajala oko pet minuta domaći igrači su uspeli da zagospodare terenom , a idelnu priliku u 82. minutu nije iskoristio Jevtić kada je glavom sa pet metara tukao pored gola.

Dva navijača završila u Urgentonom centru

Dve osobe prebačene su u Urgentini centar usled povreda i infarkta tokom 137. "večitog derbija", prenela je klinika "Anlave".

Jedan dečak od 11 godina pao je na glavu, dok je jedan čovek starosti 44 godine tokom susreta pretpreo srčani udar. Oba lica hitno su prebačena na Urgentni centar. Tokom derbija povređeno je još šest osoba, koje imaju povrede ekstremiteta usled uboda na šiljke.

Zvezda je poslednju priliku da dođe do izjednačenje imala u četvrtom minutu nadoknade vremena iz slobodnog udarca, ali je kilav šut Bogdanovića zaustavio živi zid nakon čega je sudija Stanković odsvirao kraj.

Ovim trijumfom Partizan je prišao Zvezdi na samo jedan bod na prvenstvenoj tabeli i vratio neizvesnost u šampionat. Takođe, "crno-belima" ovo je druga uzastopna pobeda u Ljutice Bogdana u derbijima, a ukupno peti vezani meč bez poraza u susretima sa najvećim rivalom.

Sudija: Dragomir Stanković (Beograd)
Gledalaca: 20.000

Crvena zvezda: Stamenković, Ignjatijević, Vilotić, Đorđević, Ninkov, Savio, Isah, Bogdanović, Perović, Jevtić, Lekić. Trener: Vladimir Petrović.

Partizan: M. Božović, Lomić, Knežević, Đorđević, Krstajić, Fejsa, Petrović, Ljajić, Moreira, Kleo, Dijara. Trener: Goran Stevanović.