0
Nedelja 02.01.2011.
17:02

Čelsi podelio bodove u trileru

Fudbaleri Čelsija i Ason Vile odigrali su nerešeno 3:3 (1:1) u pretposlednjeoj utakmici 21. kola fudbalskog šampionata Engleske.

Zaustavljeni na pragu pobede - strelci Didije Drogba i Džon Teri

Na "Stamford bridžu" je viđena veoma zanimljiva i borbena u utakmica u kojoj su gosti vodili do 83. minuta, da bi zatim tim Karla Anćelotija za pet minuta preokrenuo rezultat meča na 3;2, koji je na kraju ipak završen najpravednije - podelom bodova 3:3.

Domaći su poveli u 23. minutu golom Franka Lamparda iz penala, a izjednačio je Ešli Jang u 41. minutu, takođe udarcem sa bele tačke.

Gosti iz Birmingema napravili su preokret u 47. minutu, kada su poveli pogotkom Emila Heskija, a pravi spektakl viđen je u poslednjih desetak minuta meča. Najpre je Didije Drogba u 84. minutu izjednačio rezultat na 2:2, da bi u 89. minutu Džon Teri drugi put doveo Čelsi u vođstvo.

To, međutim, nije bio konačan rezultat, jer je Kjaran Klark u drugom minutu nadoknade vremena izbegao ofsajd zamku i šokirao domaće igrače i navijače.

Londonski klub je tako propustio priliku da pobedom pretekne Totenhem i probije se na četvrto mesto, dok je Aston Vila zahvaljujući ovom bodu pretekla Vest Hem i Vigan i trenutno je na 15. mestu.

Fudbaleri Njukasla pobedili su u gostima ekipu Vigana rezulatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Šola Ameobi u 19. minutu meča.

"Svrake" su zasluženo stigle do pobede, diktirale su ritam meča, bili opasniji protivnik, a pored postignutog gola, pogodili su i dve prečke. Ovo je bila prva pobeda u gostima Njukasla od kada ih je preuzeo Alana Pardju (umesto Krisa Hatona).

Njukasl je sada učvrstio na sredini tabele sa 25 bodova koliko imaju Liverpul, Blekburn i Blekpul, dok je Vigan ostao u "opasnoj zoni" sa 20 osvojenih bodova.

Posle jučerašnjih utakmica 21. kola Premijer lige, prvo mesto na tabeli drži Mančester junajted sa 41 bodom iz 19 mečeva, dok je Mančester siti drugi s 41 poenom iz 21 utakmice. Arsenal se nalazi na trećem mestu s 39 bodova iz 20.