0
Nedelja 28.11.2010.
14:22 >> 23:44h

Tri gola Stankovića u pobedi Intera

Kapiten reprezentacije Srbije postigao je het-trik u pobedi Intera protiv Parme rezultatom 5:2 u okviru 14. kola italijanske Serije A.

"Grande Deki"

Utakmica u Milanu je obilovala kako golovima tako i šansama na obe strane, a meč je pored Stankovića obeležio i napadač Parme Ernan Krespo, koji je zabio dva gola za svoj tim. U ekipu Rafaela Beniteza se vratio i Tiago Mota, koji se nakon dva minuta na terenu upisao u strelce.

Iako su gosti poveli već u 4. minutu golom Krespa, Dejan Stanković je preokrenuo rezultat za dva minuta sa dva gola u 17. i 18. minuta. Kambijaso je deset minuta kasnije povećao prednost Intera na 3:1, a Krespo je u 34. smanjio na 3:2.

U drugom poluvremenu se vodila velika bitka između dva gola sve do ulaska Mote u igru koji je u 72. minutu postigao gol za 4:2. Tačku na pobedu i svoje veliko veče stavio je Dejan Stanković pogotkom u 75. minutu udarcem iz kaznenog prostora za konačnih 5:2. Mogao je Krespo da se još jednom proslavi golom, ali je do kraja meča samo pogodio stativu.

Fudbaleri Lacija i Katanija igrali su danas bez pobednika 1:1. Gosti su poveli golom Silvestrea u 44, a izjednačio je Ernandes u 45. minutu.

Fudbaleri Palerma pobedili su na svom terenu ekipu Rome rezultatom 3:1. Golove za Sicilijance postigli su Mikoli u 20, Iličić u 62. i Noćerino u 66. minutu. Jedini strelac za goste bio je Toti u poslednjem minutu meča.

Udineze je na svom terenu pobedio Napoli 3:1. Sva tri gola za klub iz Udina postigao je Antonio Di Natale u 16, 45. i 57. minutu. Jedini strelac za goste bio je Hamšik u 58.

Bari i Ćezena igrali su 1:1, dok je Kaljari savladao Leće 3:2. Breša i Đenova igrali su bez golova, dok je zbog loših vremenski uslova odložen meč Bolonje i Kjeva.

U subotu je Milan odigrao nerešeno sa Sampdorijom, baš kao i Juventus sa Fiorentinom - 1:1.

Prvo mesto na tabeli drži Milan sa 30 poena, dok je Lacio drugi sa 27.