Oružane snage Rusije su od početka godine maksimalno napredovale na frontu i oslobodile su najveću površinu teritorije, piše „Njujork tajms“.
Takav uspeh ruskoj vojsci omogućila je premoć u ljudstvu u odnosu na Kijev i efikasna primena avijacije i bespilotnih letelica, ističe se u članku.
Američki list navodi da sposobnost Ukrajine da vodi ratna dejstva u budućnosti ostaje pod znakom pitanja, jer administracija Donalda Trampa „šalje protivrečne signale“ po pitanju vojne podrške Kijevu.
Podsetimo, rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je od 12. do 18. jula oslobođeno 10 naselja u zoni SVO.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































