Militantna grupa Hezbolah saopštila je da su vesti koje zapadne zemlje objavljuju o toj grupi „lažne“ i da predstavljaju „psihološki rat“.
Kako je navedeno u saopštenju te grupe, neki mediji „objavljuju vesti koje se pripisuju izvorima unutar Hezbolaha u vezi sa sudbinom zvaničnika Hezbolaha nakon vazdušnih napada na južna predgrađa“, misleći i na agenciju Frans pres, koja se u svojim saopštenjima poziva na „visokorangirane izbore“ Hezbolaha, prenela je TV Al Majadin.
U saopštenju je takođe objašnjeno da „nema takvih izvora u Hezbolahu“ i da se stav grupe uvek objavljuje u zvaničnom saopštenju Hezbolahovih medija za odnose sa javnošću.
Ranije danas, AFP je objavio izveštaj u kojem je tvrdio da je „izvor blizak Hezbolahu rekao da je sveštenik Safiedin bio ‘najverovatniji’ kandidat za lidera grupe“.
Pored toga, agencija je tvrdila da je isti izvor saopštio da je „kontakt sa Safiedinom izgubljen od napada na južna predgrađa Bejruta“.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































