Ruske snage su verovatno koristile severnokorejsku raketu u vazdušnom napadu tokom noći na Kijev, u kojem su poginuli otac i njegovo četvorogodišnje dete, izjavio je danas ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski.
„Prema preliminarnim informacijama, Rusi su koristili severnokorejski projektil u ovom napadu, još jednom namernom terorističkom napadu na Ukrajinu“, napisao je Zelenski na društvenoj mreži X.
Zelenski je naveo da stručnjaci i dalje rade na utvrđivanju tačnih podataka u vezi sa raketom upotrebljenom u napadu u kojem su povređene tri osobe, među kojima je i 12-godišnji dečak.
Ukrajinski predsednik je naveo da je samo tokom ove sedmice ruska vojska na Ukrajinu lansirala više od 30 projektila i više od 800 navođenih bombi.
Zelenski je zahvalio svim partnerima koji Ukrajini obezbeđuju protivvazdušne sisteme i borbene avione, ali je dodao da bi za približavanje kraju rata bilo potrebno da se ukrajinskim snagama ukinu ograničenja za korišćenje naoružanja dugog dometa.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































