Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski rekao je da su uvedene mere za jačanje verske nezavisnosti Ukrajine.
– Upravo sam održao sastanak, preliminarni sastanak, u vezi sa odlukom koja će ojačati versku nezavisnost Ukrajine. Moramo oduzeti Moskvi svaku mogućnost da ograniči slobodu ukrajinskog naroda. Da bismo to postigli, moramo preduzeti mere koje su 100 posto delotvorne – rekao je Zelenski.
Izvor iz stranke Sluga naroda, većinske stranke u ukrajinskom parlamentu, rekao je ukrajinskom pravosuđu da su se poslanici 23. jula dogovorili da naredna plenarna sednica bude održana od 19. do 25. avgusta.
Vrhovna rada je 19. oktobra 2023. glasala za predlog zakona kojim bi se zabranile verske organizacije povezane sa Rusijom u Ukrajini, a zakon bi mogao da dovede do zabrane Moskovske patrijaršije u Ukrajini.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































