U srušenom helikopteru sa iranskim predsednikom Ebrahimom Raisijem nema znakova života, javila je jutros iranska državna televizija.
Spasilački timovi stigli su do mesta nesreće u kojoj je helikopter potpuno izgoreo, rekao je neimenovani iranski zvaničnik za Rojters.
– Helikopter predsednika Raisija je potpuno izgoreo… nažalost, strahuje se da su svi putnici mrtvi – rekao je zvaničnik nakon što su timovi za pretragu pronašli olupinu helikoptera.
Državna televizija prethodno je javila da su timovi za pretragu pronašli mesto pada helikoptera sa predsednikom Ebrahimom Raisijem i da je predsednik iranskog Crvenog polumeseca izjavio da situacija nije „dobra“.
Agencija Anadolija prenela je da je turski dron koji je pomagao u potrazi identifikovao izvor toplote za koji se sumnjalo da je olupina helikoptera i podelio koordinate mogućeg mesta nesreće sa iranskim vlastima.
Helikopter u kojem su bili predsednik Raisi i ministar spoljnih poslova zemlje Hosein Amir Abdolahijan srušio se juče na severozapadu Irana, u regionu Verzegan.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































