Ruske snage jutros su napale Kijev raketama lansiranim sa strateških bombardera Tu-95MS, ali je ukrajinska PVO uništila sve rakete dok su se približavale glavnom gradu, izjavio je načelnik gradske uprave Serhij Popko.
– Posle duge pauze od 79 dana, neprijatelj je nastavio napade krstarećim raketama iz strateškog aviona Tu-95MS – naveo je Popko, prenosi Unian.
Prema njegovim rečima, oko 10 ruskih strateških bombardera ispalilo je krstareće rakete X-101 sa područja grada Engels u Saratovskoj oblasti.
Vazdušna uzbuna u Kijevu trajala je oko 2 sata.
Ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Ihor Klimenko izjavio je da u Kijevskoj oblasti, usled pada delova oborenih raketa, ima oštećenih privatnih kuća.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































