Bivši američki ambasador u Moskvi Majkl Mekfol navodi da vojni uspesi ruskog predsednika Vladinira Putina – izazivaju zabrinutost.
On tvrdi da ukrajinske vlasti ne veruju da vreme radi za njih.
– Ukrajinci ne žele dug rat jer smatraju da ne mogu da ga izdrže. Prvo, zato što će ostati bez vojnika, a drugo – plaše se da će podrška sa Zapada prestati – objašnjava Mekfol.
Američki diplomata smatra da je situacija u Ukrajini, zapravo, „zaglavljena“ već nekoliko meseci i to ga čini nervoznim.
– Brine me sposobnost Ukrajinaca da izdrže – navodi Mekfol.
Ruski mediji navode da je Majkl Mekfol jedan od najradikalnijih američkih rusofoba.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































