Kompanija Tviter Inc. ima oko 2.300 aktivnih zaposlenih, naveo je Ilon Mask danas u tvitu.
CNBC je juče izvestio da je broj stalno zaposlenih sa punim radnim vremenom u Tviteru smanjen na oko 1.300, među kojima ima manje od 550 inženjera, preneo je Rojters.
„Opaska je netačna. Ima oko 2.300 aktivnih zaposlenih u Tviteru“, naveo je Mask u odgovoru na tvit koji se poziva na CNBC.
Prema njegovim rečima, ima stotine zaposlenih koji rade na smanjenju rizika za korisnike i nekoliko hiljada ljudi koji rade po ugovoru.
Mask je preuzeo Tviter u oktobru i brzo sproveo niz proizvodnih i organizacionih promena.
Kompanija je uvela da plavi znak verifikacije na Tviteru bude plaćena usluga i takođe, otpustila oko 50 odsto osoblja.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































