Današnjim napadima Velika Britanija se aktivno pridružila međunarodnoj koaliciji na čelu sa SAD koja je počela vojna dejstva protiv Islamske države.
Felon je rekao da su dva aviona "tornado" napala teško naoružane položaje i vozila s mašinskim oržujem koje su ektremisti koristili za napade na kurdske snage na severozapadu Iraka.
SAD su počele vazdušne napade na Irak prošle nedelje, a s još pet arapskih država prošle nedelje i na položaje Islamske države u susednoj Siriji. Velika Britanija, kao i još nekoliko evropskih država, pridružilo se napadima samo u Iraku čija je vlada tražila pomoć.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































