0
Utorak 11.04.2017.
18:11 >> 20:29h

Zvezda vodi 2:0: Crveno-beli na korak do Evrolige

Crveno-beli su na korak do odbrane krune u ABA ligi i plasmana u Evroligu naredne sezone. I u drugom meču u Beogradu, u dvorani "Aleksandar Nikolić", Crvena zvezda je bila bolja, slavila protiv Cedevite 84:73 i povela 2:0 u seriji finala plej-ofa ABA lige. Treći meč je već u četvrtak u "Domu sportova" u Zagrebu.

aba-liga.com/KK Crvena zvezda mts
Čarls Dženkins opet je nadmudrio Babića iz Cedevite

Četa Dejana Radonjić pobedila je lakše nego što to rezultat govori. Već posle 20 minuta i +23 (57:34) bilo je jasno da Zagrepčani nemaju šta da traže. Raspucani crvneo-beli, pogotovo u šutu za tri poena, razbili su goste. Seriju su počeli Kuzmić i Dangubić, nastavili Mitrović, Dženkins i Gudurić, čije su dve trojke uz zvuk sirene pri kraju prve i druge četvrtine, podigle dvoranu na noge, a seriju je završio Nejt Votlers.

U nastavku susreta, domaćin je samo otaljao posao. Nisu se mnogo trudili crveno-beli da razbiju goste, već su smanjili gas i sačuvali snagu za četvrtak, kada se serija nastavlja, možda i završava na terenu hrvatskog šampiona. Sredinom treće četvrtine, povredio se opet roviti Rajan Boutrajt, plej Cedevite, pa će četi Dejana Radonjića da bude olakšan posao u Zagrebu.

Čak petorica domaćih košarakaša imali su učinak od 10+ poena. Najviše su postigli Amerikanci, Dženkins 16 i Volters 14, a pratili su ih Dangubić sa 12 i Mitrović i Gudurić sa po 10 poena. Treba istaći i maestralni igru u odbrani Branka Lazića, koji je pred kraja meča dobio ovacije pune dvorane u srpskoj prestonici. Kod Cedevite, Bilan je ubacio 12, Džejms 11, a Šurna o Boutrajt po 10 poena.

40. minut - Kraj - 84:73!
38. minut - Branko Lazić je dominirao u odbrani u ovoj četvrtini i dobio zaslužene ovacije 7.000 navijača.
36. minut - Marko Tomas približava goste na samo 11 - 77:66. Volters ne da ni nadu Cedeviti, trojka za 80:66. Kuzmić rešava sve, 82:66. Zvezda vodi 2:0 u seriji.
35. minut - Gosti nastavljaju da smanjuju prenost, 73:61. Radonjić mora da traži tajm-aut da malo smiri svoje izabranike.
34. minut - Zvezda rutinski stiže do pobede, gosti su smanjili, ali je meč davno završen - 73:57.
ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Posle treće četvrtine - 72:50.

27. minut - Boutrajt se opet povredio.

25. minut - Serija 10:2 gostiju u trećoj četvrtini, Radonjić mora da traži tajm-aut. Dženkins prekida seriju Cedevite - 61:44.

24. minut - Volters postiže prve poene za domaćina u nastavku - 59:40.
23. minut - Rajan Boutrajt postiže šest vezanih poena, malo opuštanje domaćina - 57:40.
TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Demonstracija sile srpskog šampiona, Zvezda na pragu vođstva od 2:0 u seriji i odbrane krune u ABA ligi. Posle 20 minuta - 57:34. Gudurić opet uz zvuk sirene za +23 na poluvremenu.

19. minut - Nova trojka Dangubića, Zvezda na +20 - 51:31.
18. minut - Pet vezanih poena Dženkinsa, Zvezda ide na +15 - 44:29.
16. minut - Krušlin i Bilan smanjuju prednost domaćina - 39:29.
15. minut - Sedmi vezani poen kapitena Mitrovića, 38:25.
14. minut - Mitrović pogađa za dva poena - 33:21. Mitrović u seriju, trojka - 36:23.
12. minut - Babić pogađa trojku - 31:21.
11. minut - Bjelica postiže prvi poen na meču - 30:18.
DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Gudurić sa devet metara pogađa trojku, posle prve četvrtine, vodi Zvezda - 29:18. Odličan igra Nemanje Dangubića.

9. minut - Zvezda na +9 - 23:14. Volters iz kontre do lakih poena.
7. minut - Raspucali su se crveno-beli, trojka i Simonovića - 17:9.
5. minut - Trojka Boutrajta - 9:7. Trojka Dangubića - 14:7.
4. minut - Luka Mitrović je dobio već dve lične greške. Prvi poeni Kuzmića - 7:4. Novo zakucavanje Kuzmića - 9:4.
3. minut - Miro Bilan postiže prve poen za goste - 5:2.
2. minut - Raspoloženi Dženkins postiže prve poena na meču, uz faul - 3:0. Mitrović povećava - 5:0.
1. minut - Utakmica je počela. I ovaj put je dvorana "Aleksandar Nikolić" puna. U startnoj postavi gostiju je i roviti Boutrajt.

Zvezda brani trofej bez najboljeg igrača, Stefana Jovića, koji se oporavlja u Minhenu od povrede kičme, dok su i gosti oslabljeni neigranjem Arapovića, a pitanje je da li će na moći da pomogne plej Rajan Boutrajt.

U prvom meču, Zvezda je pobedila Zagrepčane - 81:66.