0
Četvrtak 15.03.2018.
18:18 >> 20:58h

Valensija opet pala: Zvezda na krilima Feldina uhvatila poslednji voz za četvrtfinale

Košarkaši Crvene zvezde ponovo su ove sezone u Evroligi savladali valensiju. U 26. kolu su crveno-beli u Beogradu pobedili 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23).

M. Todorović - Vesti
Nezaustavljiv: Džejms Feldin je Valensiji ubacio 30 poena

Ovom pobedom je srpski šampion uhvatio poslednji voz za četvrtfinale najjačeg evropskog klupskog košarkaškog takmičenja. Drugi put u samo nekoliko dana crveno-beli su ostvarili ubedljivu pobedu u kojoj su postigli više od 100 poena, jer su u nedelju savladali Cibonu.

Počeli su gosti dobro i prve dve četvrtine se vodila izjednačena borba. Valensija je tada odlično šutirala trojke, a pre svih Rafa Martinez I Alberto Abalde.

Ipak, sredinom trećeg perioda sve se preokrenulo. Zvezda je pogađala trojke, a raspucali su se svi igrači. Nisu gosti znali odakle više udara, jer su precizni bili Bjelica, Ročesti, Antić i Enis. Ipak, jedan košarkaš se izdvojio, a to je Džejms Feldin koji je šutirao trojke 4-6, a na kraju je imao 30 poena.

Ukupno su domaći ubacili 13 trojki iz 24 pokušaja. Ključ pobede leži i u sigurnosti sa linije slobodnih bacanja. Od 22 pokušaja samo su jednom promašili. Istina i gosti su odlično šutirali bacanja 18-20. Ipak, ono u čemu je bila uočljiva prednost su skorovi (Zvezda 27, Valensija 18).

Crvena zvezda – Valensija 106:90

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Gledalaca: 4.472.

Sudije: Lotermozer (Nemačka), Koromilas (Grčka), Ambrozov (Ukrajina).

Crvena zvezda: Davidovac 2, Lazić 7, Antić 3, Dobrić 6, Feldin 30, Janković 2, Ročesti 17, Omić, Lesor 16, Enis 11, Bjelica 12.

Valensija: Tomas 7, Puerto 1, Garsija 2, Abalde 8, Dubljević 4, Vajvs, Martinez 22, Plajs 10, Vilijams 4, Sastre 16, Grin 16, Dornekamp.

40. minut - Kraj utakmice, konačan rezultat
34. minut - Plajs smanjuje na 88:72, ali Feldin ubacuje i svoju četvrtu trojku 91:72. Enis potom ubacuje trojku i Zvezda vodi 94:74, +20 za crveno-bele.
33. minut -  Feldin postiže još jednu trojku za 85:69. Potom i Bjelica pogađa trojku za 88:69.
31. minut - Grin je istrčao kontru i smanjio na 79:69. Feldin (24p) postiže drugu trojku i povećava na 82:69.
30. minut - Feldin pogađa trojku za 76:67. Nekoliko sekundi pre kraja Antić pogađa trojku, što su mu prvi poeni na meču za 79:67, što je konačan rezultat posle tri četvrtine.
29. minut - Dobrić je fauliran i pogađa oba slobodna bacanja za 72:67.Trener Valensije je zatražio tajm aut. Feldin potom koristi samo jedno bacanje za 73:67.
28. minut - Feldin (17p) povećava na 70:67.
27. minut - Igra odlično Ročesti i pogađa za 68:65. Garsija je istrčao kontru, ali je njegov šut blokirao Dobrić i podigao publiku na noge.
25. minut - Milko Bjelica je prvo pogodio oba bacanja, a onda postigao dvojku za 62:61.Počesti povećava na 64:61.
24. minut - Ročesti postiže treću trojku i izjednačava na 58:58. Na drugoj strani Martinez pogađa četvrtu trojku iz pet pokušaja za 58:61.
23. minut - Tomas postiže prve poene i to trojku za 53:56. Ročesti smanjuje na 55:56.
21. minut - Sastre postiže trojku za 50:51, ali Lesor pogađa za dva i dobija dodatno bacanje koje koristi za 53:51.
20. minut - Feldin postiže oba bacanja za 48:46. Dubljević izjednačuje na 48:48.Enis postiže poene za 50:48. Na 19 sekundi do odlaska na odmor trener Valensije je zatražio tajm aut. Ipak, rezultat se nije menjao, pa se na odmor otišlo sa 50:48.
19. minut - Grin sa linije slobodnih bacanja izjednačava na 44:44. Isti igrač potom preokreće na na 44:46. Ročesti izjednačava na 46:46.
18. minut - Lesor opet postiže poene za 42:41. Potom postiže oba bacanja za 44:41.
17. minut - Lesor i Feldin postižu poene i preokreću na 39:38.
16. minut - Ročesti postiže drugu trojku i smanjuje na 35:36. Martinez povećava na 35:38.
15. minut - Lesor izjednačava na 32:32, ali Martinez koristi oba bacanja za 32:34.
14. minut - Nastavljaju Španci da šutiraju trojke, a Abalde smanjuje na 30:29. Potom pogađa trojku za 30:32.
13. minut - Dobrić povećava na 30:23. Martinez postiže treću trojku i smanjuje na 30:26.
12. minut - Na početku drugog poerioda Dilan Enis je pogodio trojku za 26:23. Feldin je povećao na 28:23.
10. minut - Feldine (6p) izjednačava sa linije slobodnih bacanja na 23:23 što je i konačan rezultat prvog perioda.
8. minut - Feldin izjednačava na 17:17, a onda je Grin pogodio oba slobodna bacanja za 17:19.
7. minut - Prvu trojku za Zvezdu je postigao Ročesti i smanjio na 12:17.
5. minut - Valensija oigra sada odlično i vodi 7:14.
4. minut - Sastre postiže novu trojku za 4:6. Lesor postiže dva poena, a potom koristi dodatno bacanje za 7:6. Ipak, Martinez postiže drugu trojku za 7:9.
2. minut - Rafa Martinez pogađa trojku za 2:3.
1. minut - Počela je utakmica. Za Zvezdu igraju Davidovac, Lazić, Ročesti, Lesor i Bjelica, a za Valensiju Tomas, Abalde, Martinez, Plajs i Sastre. Lazić je pogodio oba slobodna bacanja za 2:0.