Nedelja 08.09.2013.
23:18
mozzartsport.com A

EP: Litvanija bolja od Crne Gore

Bilo je teže nego što se očekivalo, ali Litvanci su došli do treće pobede u četiri meča u grupi B i tako Crnoj Gori ostavili samo teoretsku šansu da se nađe u narednoj rundi takmičenja - 77:70. Heroji pobede u Podmežakli bila su braća Lavrinovič, Darjuš i Kšištof, koji su zajedno ubacili 33 poena, ali i neke ključne u prelomnim trenucima utakmice, prenosi "Mocart sport".

U duelu prepunom rezultatskih klackalica, preokreta i velike drame bolje je krenula Litvanija. Seriji 10:3 na samom početku najviše je doprineo izuzetno raspoloženi Kšištof Lavrinovič, ali Sokolovi su vrlo brzo konsolidovali redove, pa je prva četvrtina završena rezultatom 19:19. U drugoj četvrtini viđena je mnogo bolja igra Crne Gore, ali je Litvanija sve vreme disala za vratom. Rajs je vukao sve konce na jednoj strani, Kšištof na drugoj. Posle 20 minuta igre izabranici Luke Pavićevića imali su dva poena prednosti (34:32), ali je drugo poluvreme donelo znatno više uzbuđenja.

Litvanci su preko Lavrinoviča stigli i do prednosti od četiri poena prednosti (51:47), na samom kraju treće deonice, da bi Kalnietis trojkom uvećao rezultat na sedam poena razlike. Ipak, do polovine poslednje deonice Crna Gora je uspela da vrati rezultatsku klackalicu zahvaljujući poenima Milka Bjelice, Rajsa i Dubljevića, pa se u poslednjih četiri minuta ušlo kod rezultata 57:56.

Iako su Sokolovi bili u rezultatskom naletu, braća Lavrinovič nisu dozvolili rivalu da prelomi rezultat i povede, a produžetke je posle tri promašaja i isto toliko uhvaćenih lopti doneo Rajs deset sekundi pre kraja meča. Seibutis je promašio šut za pobedu, a u prvom napadu produžetka je uspeo da se ispravi. Rezultat je bio mahom nerešen sve do polovine produžetka, a onda su Seibutis, Valančijunas i Darjuš napravili seriju 7:2, posle koje više nije bilo povratka.