0
Utorak 07.03.2017.
22:37

LŠ: Bajern isporučio Arsenalu 10 komada, Ramos utišao Napulj

U utorak uveče odigrana su prva dva revanš meča osmine finala Lige šamppiona, a favoriti Real i Bajern opravdali su tu ulogu pošto su i na gostovanju savladali Napoli i Arsenal. Zanimljivo je da su u oba večerašnja duela domaći timovi imali minimalnu prednost posle prvog poluvremena, ali nisu uspeli da izbore ni remi.

Reuters
Ramos u stilu najboljih napadača sa dva gola je potpopio sve nade Napolitanaca

Kao i u Madridu Napoli je i pred svojim navijačima u duelu sa Realom postigao prvi pogodak pa je preostalo da još jednom savlada Navasa i tako eliminiše "kraljevski klub". Ali je sve to mnogo lakše reći nego sprovesti u delo pošto je protivnik najtrofejniji klub u ovom takmičenju i trenutno jedan od najboljih na svetu.

Gol Mertensa u 24. minutu dodatno je usijao atmosferu na ionako uzavrelom San Paolu koji je dva sata pred početak meča bio dupke pun. Međutim, u realnost italijsnki klub vratio je početkom drugog poluvremena štoper gostiju Serhio Ramos sa dva pogotka u razmaku od samo šest minuta. U nadoknadi vremena Morata je stavio tačku na ovaj dvomeč koji je pripao Madriđanima ukupnim rezultatom 6:2.

Reuters
Levandovski je pokrenuo preokret Bavaraca

Nešto slično, samo mnogo brutalnije po domaćina desilo se u Londonu pošto je Bajern kao i u Minhenu savladao Arsenal sa 5:1, ukupno 10:2.

Poveo je domaćin golom Volkota u 20. minutu i tada se pojavila mršava nada za domaćina da bi mogao da zakomplikuje ovaj dvoboj. Nada je trajala sve do 55. minuta kada je Levandovski iskoristio penal koji je dosuđen posle prekršaja nad njim, zbog čega je Košćelni zaradio crveni karton. Ionako neravnopravne "tobdžije" su u preostalih 35 minuta dobile dodatne lekciju pošto su gol Ospine pogađali još Roben, Kosta i Vidal dva puta. Ovo je sedmi uzastopni put da Arsenal Ligu šampiona završava u osmini finala.