170
0
Utorak 22.11.2016.
22:36 >> 22:45h

LŠ: Prštalo u Dortmundu, Bonući odveo Juve u osminu finala, Dinamova gol razlika 0:13

Kolo pre kraja grupne faze Lige šampiona u grupi E, F, G i H poznato je šest učesnika osmine finala, a to su: Real, Borusija iz Dortmunda, Monako, Bajer Leverkuzen, Lester i Juventus. Za drugo mesto u poslednjem kolu boriće se FK Kopenhagen i Porto, odnosno Sevilja i Lion.

Reuters
Nuri Sahin brži od golmana Legije Černijaka

Najzanimljiviji meč večeri viđen je u Dortmundu gde je prštalo od golova. Već posle 45 minuta, bilo je kladioničarski rečeno 7+. U tim "milionera" vratio se Marko Rojs sa tri gola, dok je kod gostiju dvostruki strelac bio Srbin sa švajcarskim poasošem, Aleksandar Prijović.

Monako je pobedom nad Totenhemom overio nokaut fazu i pomogao Bajeru da se i "farmaceuti" nađu u osmini finala.

Juventus je uspeo da pobedi Sevilju u gostima 3:1 i ostvari plasman u drugu rundu, a gol odluke delo je Bonućija, pet minuta pre kraja, da bi Mandžukić u poslednjim trenucima overio trijumf italijanskog šampiona. Domaćin je poveo u 9. minutu, ali je od 36. igrao sa desetoricom posle isključenja Vaskeza, što je "stara dama" u finišu meča iskoristila i uzela velika tri boda u Andaluziji.

Lion je pobedio očajni Dinamo na "Maksimiru" golom Lakazeta u 72. minutu. Hrvatski šampion ni posle pet kola ne zna za bod, ali ni za gol.

Lester je osvojio prvo mesto u Grupi G posle trijumfa nad Brižom, dok je šampion Evrope Real slavio u Lisabonu protiv Sportinga golom Benzeme u 87. minutu.

GRUPA E: CSKA - Bajer 1:1 (Načo 76 - Foland 16), Monako - Totenhem 2:1 (Sidibe 48, Lemar 53 - Kejn 52 penal).

GRUPA F: Borusija Dortmund - Legija 8:4 (Kagava 17, 19, Sahin 20, Dembele 29, Rojs 32, 52, 90+3,, Paslak 81 - Prijović 10, 24, Kuharčik 57, Nikolić 83), Sporting - Real Madrid 1:2 (Silva 80 penal - Varan 29, Benzema 87).

GRUPA G: Lester - Briž 2:1 (Okazaki 5, Marez 30 - Izguriedo 52), FK Kopenhagen - Porto 0:0.

GRUPA H: Sevilja - Juventus 1:3 (Pareha 9 - Markizio 45+2, Bonući 85, Mandžukić 90+4), Dinamo Zagreb - Lion 0:1 (Lakazet 72).