Predsednik Srbije Aleksadar Vučić izjavio je da prosvetni radnici zaslužuju izvinjenje jer im je vlast obećala nešto što nije mogla da ispuni.
On je kazao da će to što im je obećano biti ispunjeno u narednih godinu dana.
Prosvetni radnici su, u septembru i oktobru protestovali u Beogradu tražeći ispunjenje dogovora sa vladom premijerke Ane Brnabić i o izjednačavanju zarada sa republičkim prosekom.
Iz aktulene vlade premijera Miloša Vučevića je rečeno da imaju razumevanje za njihove zahteve ali ne i novca, i da im je od 1. januara 2025. obezbeđeno povećanje plata od 12 odsto, a za nenastavno osoblje od osam odsto.
Predsednik Srbije je podsetio da je vlast povećala plate prosvetarima, i najavio da će ono što je obećano biti i ispunjeno u narednih godina dana.
– Mi smo napravili grešku jer smo obećali nešto što nismo mogli da ispunimo i zato prosvetari zaslužuju izvinjenje… – naveo je Vučić.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































