U pitanju su velika oštećenja gotovo svih putnih pravaca ka najudeljenijim kuršumlijskim selima. To su lokalni opštinski i nekategorisani putevi, a neka sela su nekoliko dana bila odsečena.
"Nadošle vode na tim putevima su bukvalno, na pojedinim mestima odnosile puteve, za njima su ostajale ogromne rupe. Dok je na pojedinim mestima voda nanosila mulj, kamenje i grane te je zatrpavala puteve", rekao je Đorđević.
Sve mašine opštinske Direkcije za izgradnju su svakodnevno u pripravnosti i na terenima, kako bi osposobljavali puteve posle velikih padavina i eventualno sprečili veća oštećenja.
Na teritoriji opštine Kuršumlija ima 800 kilometara nekategorisanih puteva, od čega je u pretklih nedelju dana oštećeno 50 odsto. Oštećene su i pojedine ulice u Kuršumliji, a voda je odnosila i poklopce od kanalizacionih šahti.
Istovremeno, bujice nadošle vode su oštetile i dosta kuća u seoskim domaćinstvima, ali i u samom gradu.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































