Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB) privela je stanovnika Vladimirske oblasti koji se, po naređenju iz Kijeva, spremao da digne u vazduh ruske vojne avione.
FSB navodi da je on uspostavio kontakt sa agentom Službe bezbednosti Ukrajine i, postupajući po njegovim instrukcijama, planirao da digne u vazduh avione ruskih oružanih snaga. U tom cilju, on je organizovao dostavljanje dronova i eksplozivnih naprava u Moskovsku i Kalušku oblast, kojima je trebalo da izvrši diverzantsko-teroristički akt.
Radi izviđanja područja i naknadnog sprovođenja napada, okrivljeni je, po nalogu svog nalogodavca, više puta išao na aerodrome u Vladimirskoj i Ivanovskoj oblasti i u Moskvi, dodaje se u saopštenju FSB.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































