U Ugrinovcima kod Beograda, Zavičajno udruženje Banijaca organizovalo je prvu u seriji bazara na kojima će biti prikazane rukotvorine Srba sa Banije kroz vekove.
Revija „Umotvorine i rukotvorine sa Banije“ počela je u podne, a više od dvadeset izlagača predstavilo je stare zanata, ali i rukotvorine iz ovog dela Hrvatske.

– Želja nam je da sunarodnicima iz Srbije predstavimo deo svoje bogate kulture i tradicije, a istovremeno dodatno povežemo Banijce kako ne bismo zaboravili ko smo i odakle smo – kaže Miroslav Kovjanić, predsednik „Zavičajnog udruženja Banijaca“.

Kovjanić kaže da je najveći deo izloženih eksponata sačuvan tako što su ih Banijci poneli sa sobom bežeći 1995, tokom operacije „Oluja“.
– Nažalost, većina tih starina je tokom te akcije uništena ili pokradena – kaže Kovjanić.

Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































