Na optuženičkoj klupi naći će se Zoran Tešić, Dragan Ražnatović, Miloš Ristanović i Dragosav Pejić zbog krivičnog dela teško ubistvo u pokušaju i izazivanja opšte opasnosti.
|
Sandulović teško je povređen 18. januara u Zemunu u eksploziji naprave aktivirane daljinskim putem, koja je bila postavljena ispod suvozačevog sedišta njegovog "ševroleta". Detonacija ga je izbacila iz automobila, a tada su povređena i dvojica njegovih prijatelja.
Istražni sudija saslušao je Sandulovića 3. marta u njegovoj kući, zbog Sandulovićevog zdravstvenog stanja. |
Oni se terete da su 18. januara sa umišljajem pokušali da ubiju Sandulovića, Petra Jovanovića, Tomicu Tepavca i Vladimira Đurića tako što su postavili eksploziv ispod Sandulovićevog vozila.
Sandulović je posle eksplozije zadobio tešku telesnu povredu, dok su ostali zadobili lakše telesne povrede.
Svi optuženi su u pritvoru, jer postoji opasnost da će ponoviti krivično delo.
Ono što posebno ističe težinu ovog krivičnog dela je, navodi tužilaštvo, to što je učinjeno u grupi, na javnom mestu, u blizini stambenih kuća gde je postavljena eksplozivna naprava velike razorne moći, što je izazavalo veliko uznemirenje građana.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































