Rusija će uskoro proizvesti bespilotno oklopno vozilo „Zubilo“ za jurišne jedinice.
To su saopštili Sputnjiku u pres-službi kompanije sagovornici iz fabrike Remidzelj, proizvođača oklopnih vozila.
– Ove godine će na našem štandu na forumu „Armija“ premijerno biti prikazano oklopno vozilo „Titan“ za specijalne snage i bespilotno vozilo sa zvučnim nazivom „Zubilo“ (sekač) – navedeno je.
Druge funkcije se odnose na snabdevanje municijom, transport tereta i ranjenika i punjenje radio stanica i kvadrokoptera.
„Titan“ je vozilo koje će štititi vazdušno-desantne jedinice, obaveštajne i specijalne jedinice.
Fabrika Remidzelj je osnovana 1978. godine u gradu Naberežni Čelni u Tatarstanu. Kompanija proizvodi oklopne automobile Tajfun, Tornado i Vistrel.
Međunarodni vojno-tehnički forum „Armija-2023“ će se održati 14-20. avgusta u kongresno-izložbenom prostoru Patriot, na poligonu Alabino u Moskovskoj oblasti i aerodromu Kubinka.
Učešće su potvrdile vojne delegacije iz više od 60 država. U okviru naučnog programa foruma će biti održano više od 300 događaja na temu razvoja oružanih snaga, odbrambeno-industrijskog kompleksa Rusije i međunarodne vojno-tehničke saradnje.
Forum će 15-17. avgusta biti otvoren za eksperte, inostrane delegacije i za održavanje naučnih događaja, dok će javnost moći da poseti forum 18-20. avgusta.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































