Direktor preduzeća "Rade neimar" Predrag Subotički, koji je uhapšen u sredu, u periodu od 2004. do 2009. primio je oko 300.000 evra iz raško-prizrenske eparhije a to nije nigde evidentirao, prenosi “Blic“.
On je, kako navodi beogradski list, imao neprikosnoveno pravo da gradi na Kosovu i Metohiji i jedini je mogao da izvodi radove na crkvama. Vilovski, koji se nalazi u bekstvu u Grčkoj, glavni je osumnjičeni za proneveru velike sume novca namenjene gladnima na Kosmetu.
Subotički je uhapšen po nalogu tužioca i određen mu je pritvor od 48 sati. Proneverenih 300.000 evra, kako kažu u MUP, Subotički je dobio od eparhije za rekonstrukciju srpskih crkava.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































