Severna Koreja tvrdi da su se oporavili svi koji su se razboleli u toj zemlji otkako je u njoj potvrđen prvi slučaj koronavirusa.
Severnokorejski državni mediji preneli su danas da, sedmi dan zaredom, nije zabeležen nijedan slučaj „groznice“.
– Tokom prošle sedmice nije zabeležen nijedan novi slučaj groznice i svi oni koji su bili na lečenju u celoj zemlji su se oporavili – prenela je severnokorejska KCNA.
Kako se dodaje, Severna Koreja je ušla u fazu stabilnosti, ali će „udvostručiti napore da održi savršenstvo u sprovođenju državne antiepidemijske politike“, prenosi BBC.
Severna Koreja, zbog nedostatka opreme za testiranje, koristi termin pacijenti sa „groznicom“, a ne zaraženi koronavirusom.
U ovoj zemlji prvi slučaj koronavirusa zabeležen je u maju, a od tada je zabeleženo nekoliko slučaja „groznice“ i smrtnih slučajeva.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































