Američka ambasadorka pri Ujedinjenim nacijama Linda Tomas-Grinfild izjavila je da više nema mesta sumnjama da li Rusija namerava da „demontira“ Ukrajinu.
Američka ambasadorka je na sednici Saveta bezbednosti UN rekla da Sjedinjene Države vide sve veći broj dokaza da Rusija postavlja temelje za pokušaj aneksije ukrajinskih regiona Donjecka i Luganska na istoku i Hersona i Zaporožja na jugu Ukrajine, prenosi Rojters.
Tomas-Grinfild je ukazala da ovo podrazumeva i postavljanje nelegitimnih vlasti u oblastima pod ruskom kontrolom, sa ciljem održavanja lažnih referenduma ili donošenja dekreta o pridruživanju Rusiji.
„Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov ranije je najavio da je to ratni cilj Moskve“, rekla je ona sugerišući da se ratni ciljevi Moskve protežu izvan ukrajinskog industrijskog regiona Donbas, koji obuhvata Donjeck i Lugansk navodeći da je Lavrov rekao da će Moskva pomoći ukrajinskom narodu da se oslobodi režima koji je „apsolutno antinarodni i antiistorijski“.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































