Francuski ratni brodovi u Crvenom moru presreli su i uništili dva drona koji su leteli iz pravca Jemena, saopšteno je iz francuskog Ministarstva odbrane.
“Tokom noći između 19. i 20. feburara, francuske fregate sa više misija su otkrile višestruke napade dronovima iz Jemena u svojim patrolnim zonama u Adenskom zalivu i južnom delu Crvenog mora. Dve bespilotne letelice su preretnute i uništene“, navodi se u saopštenju, prenosi Rojters.
Pobunjenička jemenska grupa Huti izvodi napade na komercijalne, teretne i vojne brodove koje su u vlasništvu ili plove pod zastavama zapadnih zemalja u znak solidarnosti sa plaestinskim narodom u napadima izraelske vojske na Pojas Gaze.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































