Plakati su nalepljeni uoči godišnjice demonstracija koje je ekstremni pokret "Samoopredeljenje“ organizovao u Prištini. U sukobu s policijom tada su poginula dva demonstranta od posledica ranjavanja gumenim mecima, a povređeno je više desetina osoba.
Ispod većine plakata koje su izlepljene na zgradama i javnim mestima ispisana je reč "Euleksperiment“.
U međuvremenu, Euleks je ponovo otvorio proces koji je započeo UNMIK protiv lidera pokreta „Samoopredeljenje“ Aljbina Kurtija, ali je rečeno da se neće pozabaviti ubistvima Baljaja i Dželjadinija.
Proces protiv Kurtija su kritikovali predstavnici više civilnih organizacija na Kosovu, koji su najavili da će danas saopštiti zajednički stav o tome. Mediji u Prištini prenose da kosovske institucije i dalje ostaju neme u vezi sa ubistvom ta dva demonstranta.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































