Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski u intervjuu za ukrajinski list „Fokus“ rekao je da je spreman da ratuje u slučaju „napada“ Rusije sa Krima.
– Ne želim čak na to ni da pomislim. Ja sam protiv toga. Nadajmo se da je to nemoguće. U suprotnom to će biti veliki rat. Nećemo otići, svi ćemo se boriti, svi će biti mobilisani i muškarci i žene – rekao je ukrajinski predsednik.
Prema njegovim rečima, situacija bi bila veoma teška za Ukrajince a Rusija je toga svesna.
Ranije je na ukrajinskoj televiziji „Prjamoj“ doktor socijalne ekonomije Zinovij Svereda izjavio da Ukrajina, da bi zaštitila svoje interese, između ostalog, treba da digne u vazduh Kerčki most i priredi ruskoj floti „novi Perl Harbor“.
Krim je ušao u sastav Rusije u martu 2014. godine, nakon referenduma održanog posle državnog prevrata u Kijevu. Za ujedinjenje sa Rusijom glasalo je 96,77 odsto birača Republike Krim i 95,6 odsto glasača Sevastopolja. Ukrajina i dalje smatra Krim svojom privremeno okupiranom teritorijom. Prema rečima predsednika Rusije Vladimira Putina, pitanje Krima je zatvoreno.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.















































