Klub iz Železnika ima velike ambicije.
FMP bi samo dva meseca posle dovođenja Marka Pecarskog iz Partizana ponovo mogao da dovede jednog igrača crno-belih, prenosi dobro obavešteni portal Basketballsphere. Klub iz Železnika još jednom želi da iskoristi nezadovoljstvo igrača statusom u klubu iz Humske i pojača se u sezoni u kojoj gaji velike ambicije u ABA ligi koju je otvorio skorom 5-1, a jedini poraz je doživeo baš od Partizana.
U pitanju je supertalentovani 18-godišnji Đorđe Pažin koji je veoma blizu prelaska u tim iz Železnika kao slobodan igrač. Mladi reprezentativac Srbije posle vremena koje je proveo u Italiji je 2017. godine došao u Partizan, da bi te sezone u Superligi već sa 16 godina bio pozajmljen zemunskoj Mladosti. Posle toga, sezonu je proveo u juniorskom timu Partizana, često je trenirao sa prvim timom, ali nije dobio priliku. Crno-beli su mu ponudili prvi profesionalni ugovor, međutim Pažin nije zadovoljan ponuđenim i čini se da će šansu za košaršakški razvoj potražiti u redovima FMP Železnika, kluba koji je godinama unazad odskočna daska za prelazak u Crvenu zvezdu.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































