Papa Franja čestitao je danas Uskrs hrišćanima koji slave taj praznik po julijanskom kalendaru, posebno se obraćajući Rusima i Ukrajincima, uz molitve „da im Gospod pomogne da sklope mir“.
– Želim da iskažem svoju bliskost sa svom braćom i sestrama koji, posebno na Istoku, danas slave Vaskrs. Neka Vaskrsli Gospod bude sa vama i ispuni vas Duhom Svojim Svetim! Srećan vam svima Uskrs – poručio je papa u uskršnjoj poruci, prenosi Vatikan njuz.
On je rekao da, nažalost, za razliku od vaskršnje poruke, ratovi nastavljaju da seju smrt na užasne načine, pozivajući sve da se pomole za Ruse i Ukrajince.
„Tugujmo zbog ovih zločina i pomolimo se za žrtve, moleći Boga da svet više ne doživljava užas nasilne smrti od ljudske ruke, već čudo života koji On daje i obnavlja svojom milošću,“ navodi se u papinoj poruci.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































