Predsednik Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj smatra da je rezultat koji je na lokalnim izborima ostvario Pokret Samoopredeljenje politički debakl Aljbina Kurtija.
Haradinaj je istakao da je za samo osam meseci, od februarskih izbora, Samoopredeljenje doživelo drastičan pad.
– Sa 50 odsto podrške birača pali su na 23 odsto. To je prosto neverovatno. Ne bih Kurtiju sad bio u koži. Ovo je njegov politički debakl – smatra Haradinaj.
On kaže da se Samoopredeljenje vratilo na nivo iz 2017. godine, ali ni da Demokratska partija Kosova, kao ni Demokratski savez Kosova nisu zabeležili veliki skok u broju glasova u odnosu na prošle lokalne izbore.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































