Slavni glumac Kirk Douglas koji je nedavno preminuo u 103. godini, a celo svoje bogatstvo u iznosu od 60 miliona dolara nije ostavio porodici, već dao u humanitarne svrhe.
Kirk nije ostavio novac svom sinu Majklu, holivudskoj zvezdi, koja ima svoju neto vrednost od oko 300 miliona dolara, piše Daily mail.
Ali Kirk, koji je ceo život bio poznat kao veliki humanitarac, novac je prepustio nekolicini korisnika.
Ukupno će 50 miliona dolara biti raspodeljeno kroz Daglas fondaciju, koju su osnovali Kirk i njegova supruga En.
Osim toga, novac je doniran i za Univerzitet St. Lawrence, Sinajski hram u Los Anđelesu, pozorište Kirk Douglas i Dečju bolnicu Los Anđelesu, prenosi Klix.ba.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































