Najsvetlije stranice klupske istorije su već ispisane – fudbaleri Svetog Đorđa krunisani su kraljevi Brizbejna.
Ali, sada nameravaju da svoj podvig ukrase rekordom koji će u budućnosti teško biti dostižan bilo kome u Premijer ligi glavnog grada Kvinslenda.
Naime, pošto su u utorak uveče podigli šampionski pehar, „sveci“ iz Vilavonga žele da završe sezonu i kao jedini neporaženi tim. Simbolično, do tog cilja ostalo im je samo da ove subote odigraju onako kako znaju protiv jedinog ovogodišnjeg konkurenta i prošlogodišnjeg šampiona Olbeni Krika.
Na tom putu neophodna im je podrška vernih navijača i zato su u klubu odlučili da ne odstupaju od prošle godine uspostavljene tradicije. Za gostovanje u poslednjem kolu su kao i u prethodnoj sezoni zakupili autobus, koji će okićen klupskim znamenjima voziti pristalice kluba do terena Volter Park u Olbeni Kriku.
Navijačka ekspedicija kreće iz Vilavonga na drugi kraj grada u 15 časova, a za volanom autobusa će biti golmanska legenda i jedan od najodanijih članova kluba, Vidoje Đorđić. Svi su doborodošli, a dobro raspoloženje, začinjeno pesmom i odličnim fudbalom, zagarantovano je. Utakmica između novih šampiona Brizbejna i Olbeni Krika počinje u 18 časova.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































