Kako su objavili indijski mediji, Kaši Samadar (55) svoje dugo putovanje započeo je u Holandiji, a završio na Kosovu. Tokom tih godina potrošio je oko 350.000 funti (oko 390.000 evra) i ponekad se izlagao životnoj opasnost.
"Krenuo sam iz Amsterdama i završio na Kosovu. Tokom te duge avanture, život mi je često bio u opasnosti, pre svega, u zemljama rastrzanim ratom kao što su Avganistan, Somalija i Surinam", izjavio je ovaj globtroter.
U Kabulu je za dlaku izbegao smrt, pošto je u hotelu u kome je odseo eksplodirala bomba neposredno po njegovom odlasku, doživeo je glad i još mnogo drugih neobičnih, opasnih i manje opasnih situacija.
Samadar se sa višegodišnjeg puta vratio sa ogromnim brojem fotografija koje namerava da objavi u monografiji kao svedočanstvu o svom jedinstvenom podvigu.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































