Povodom nedavnih deportacija državljana Srbije iz Crne Gore, oglasio se lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević. On je oštro kritikovao postupanje Agencije za nacionalnu bezbednost (ANB) i crnogorskog bezbednosnog sektora, optužujući ih za selektivno postupanje i dvostruke aršine, pri čemu se, prema njegovim rečima, legalni turisti tretiraju kao pretnja, dok kriminalni klanovi i dalje suštinski upravljaju ključnim procesima u zemlji.
„Da su deportovani državljani Srbije, koji su u Tivat došli sa transparentom ‘Srbija pobeđuje!’, kojim slučajem nosili natpise poput ‘Pumpaj’ ili ‘Studenti pobeđuju’, ANB i Kavački klan bi im prostrli crveni tepih sve do hotela ‘Regent’ i obezbedili ‘all inclusive’ narukvice. Na transparentu je verovatno trebalo da piše ‘Srbija gubi’ kako bi im bezbednosni sektor dozvolio ulazak u Crnu Goru, a o kakvim se ‘prevejanim kriminalcima’ radi najbolje govori činjenica da su unapred bukirali i platili smeštaj.
Takođe, nema nikakve sumnje da je u kačenju pogrdnog transparenta upućenog Aleksandru Vučiću na ulazu u Cetinje učestvovala cetinjska vlast, udružena sa kriminalnim filijalama Kavčana koji suštinski upravljaju tim gradom. Ipak, ako se vratimo na 12. jul 1941. godine, kada je deo Cetinjana dočekao italijanske okupatore sa pesmom i cvećem, onda je možda i bolje što predsedniku Srbije tamo nije poželjna dobrodošlica”, rekao je Knežević.
„Dolazak predsednika Srbije u državu u kojoj živi 33 odsto Srba proglašava se provokacijom i hibridnim delovanjem, dok bi dolazak Nenada Čanka, Sonje Biserko ili Nataše Kandić za naše službe imao potpunog smisla. Hibridno delovanje je ranije podrazumevalo situacije kada hakeri izvuku podatke iz državne uprave jer su službenici posećivali porno-sajtove, dok je danas ono prošireno na tetovaže i odlazak u teretanu.
Po toj logici, zašto premijer Milojko Spajić nije proteran u Japan, budući da i on ima tetovažu i ide u teretanu? Da sam se ja pitao, proterao bih i Emanuela Makrona zbog ranojutarnjeg džogiranja u Tivtu kojim promoviše zdrave stilove života, samo nismo ni kafu popili ni burek stigli da omirišemo”, izjavio je lider DNP-a.
„Uprkos svim navedenim apsurdima, mnogo je važnije to što kao hibridno delovanje nisu označeni uslovi koje je Crnoj Gori saopštio hrvatski premijer Andrej Plenković. Njegovo izlaganje osam uslova izgledalo je kao nastup zelenaša koji podseća svog dužnika na propuštene rokove i obavezu plaćanja kamate”, zaključio je Milan Knežević.
Piše: Nina Stojanović
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































