Romelu Lukaku, povratnik u redove Čelsija, oduševljen je što će opet imati priliku da igra za „plavce“.
Iskusni napadač se na „Stamford“ bridž vratio iz redova Intera u transferu vrednom 117 miliona evra.
Lukaku se obratio medijima rekavši da mu se san ostvario.
– San je postao realnost, sad se treba dokazati na terenu. Vreme je da se radi i da moje igre govore umesto mene. Ova svlačionica ima mnogo jakih ličnosti i drago mi je da sam se vratio. Kao fudbaler, boriš se da ostvariš snove, sada sam tu u jedva čekam da igram sa drugovima – kaže Lukaku.
Zadužio je dres sa brojem devet pošto je Tejmi Abraham prešao u redove Rome za 40 miliona evra.
Belgijanac je dodao da je mnogo naučio i da će mu to koristiti u nastavku karijere.
– Zrelost igrača je važan faktor. Naučio sam mnogo o sebi, postavio sam sebi veće standarde. Postao sam kompletniji igrač jer se igra u Italiji razlikuje. Manje je prostora, više je sve tehnički i taktički, pomoglo mi je to mnogo. Engleski fudbal se razlikuje, ali meni nije nov – poručio je bivši napadač Mančester junajteda.
Lukaku je prvobitno za Čelsi igrao od 2011. do 2014. godine i dva puta je slat na pozajmice, u VBA i Everton.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































